Recomienda este artículo a tus amigos:
Collateral
Collateral
Collateral
Michael Mann directs this action thriller starring Tom Cruise and Jamie Foxx. Assassin Vincent (Cruise) hires taxi driver Max (Foxx) to take him to five different addresses around Los Angeles over the course of one evening - and to wait outside while he carries out his ruthless business. As Max becomes aware of Vincent's true purpose - and realises that one of Vincent's potential victims is Annie (Jada Pinkett Smith), a young, friendly and attractive lawyer who rode in his cab earlier, he must find a way to prevent Vincent from killing again - and to save his own skin.
| Medios de comunicación | Películas 4K UHD Blu-ray (4K UHD Blu-ray) |
| Número de discos | 2 |
| Publicado | 11 de octubre de 2021 |
| Fecha de lanzamiento original | 2004 |
| EAN/UPC | 5056453201339 |
| Etiqueta | PARAMOUNT HOME ENTERTAINMENT 5320133 |
| Dimensiones | 138 × 173 × 18 mm · 135 g |
| Tiempo de juego | 02:00:00 |
| Código de región | Region 0 (Todas las regiones) |
| Formato audio | Dolby Digital 5.1 DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Lengua | Inglés Alemán Francés |
| Subtítulos | Inglés Alemán Francés |
| Aviso | Esta película puede no estar subtitulada en español. |
| Director | Michael Mann |
| Skuespiller | Tom Cruise |
| Skuespiller | Jamie Foxx |
| Skuespiller | Jada Pinkett Smith |
| Skuespiller | Mark Ruffalo |
| Skuespiller | Peter Berg |
| Skuespiller | Bruce McGill |
Mere med samme udgiver
Más de esta serie
Ver todo de Collateral ( Ej. 4K UHD Blu-ray , DVD , CD , LP y Blu-ray )