Recomienda este artículo a tus amigos:
Wolf of Wall Street
Wolf of Wall Street
Wolf of Wall Street
Martin Scorsese's powerful and profane portrait of '90s-era excess offers a darkly funny take on the memoirs of Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio), the boiler-room trading impresario whose relentless shilling of penny stocks-and equally relentless consumption of high-grade pharmaceuticals-made his downfall at the hands of the feds all but inevitable. Jonah Hill, Margot Robie, Matthew McConaughey, Kyle Chandler, Jon Favreau also star. 179 min. Widescreen; Soundtracks: English DTS HD 7.1 Master Audio, French Dolby Digital 5.1, Spanish Dolby Digital 5.1; Subtitles: English (SDH), French, Spanish; featurettes.
4K Ultra HD + Digital
| Medios de comunicación | Películas 4K UHD Blu-ray (4K UHD Blu-ray) |
| Número de discos | 1 |
| Publicado | 14 de diciembre de 2021 |
| Fecha de lanzamiento original | 2013 |
| EAN/UPC | 0191329209653 |
| Etiqueta | Paramount Pictures PRT1000807108UHD |
| Dimensiones | 138 × 164 × 13 mm · 100 g (Peso (estimado)) |
| Tiempo de juego | 03:00:00 |
| Código de región | Region 0 (Todas las regiones) |
| Formato audio | Dolby Digital 5.1 (640 kbps) DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Lengua | Inglés Francés |
| Subtítulos | Inglés Español Francés |
| Director | Martin Scorsese |
| Skuespiller | Leonardo DiCaprio |
| Skuespiller | Jonah Hill |
| Skuespiller | Margot Robbie |
| Skuespiller | Matthew McConaughey |
| Skuespiller | Kyle Chandler |
| Skuespiller | Rob Reiner |
Mere med samme udgiver
Más de esta serie
Ver todo de Wolf of Wall Street ( Ej. Blu-ray , 4K UHD Blu-ray y DVD )