Recomienda este artículo a tus amigos:
Sing 2
Sing 2
Sing 2
Looking for another triumph, Buster Moon (voiced by Matthew McConaughey) reassembled his menagerie of musical discoveries to mount a new show in the entertainment capital of Redshore City. However, their backing will come through if-and only if-they can coax reclusive rock god Clay Calloway (Bono) out of a lengthy and self-imposed retirement. Anticipated family follow-up co-stars the voices of Reese Witherspoon, Scarlett Johansson, Taron Egerton, Nick Kroll, Tori Kelly. 112 min. Widescreen; Soundtrack: English.
Collector's Edition / 4K Ultra HD + + Digital 4K
| Medios de comunicación | Películas 4K UHD Blu-ray (4K UHD Blu-ray) |
| Número de discos | 2 |
| Publicado | 29 de marzo de 2022 |
| Fecha de lanzamiento original | 2021 |
| EAN/UPC | 0191329152829 |
| Etiqueta | Universal Studios MHV1961213935UHD |
| Dimensiones | 142 × 171 × 13 mm · 100 g (Peso (estimado)) |
| Tiempo de juego | 01:50:00 |
| Código de región | Region 0 (Todas las regiones) |
| Formato audio | Dolby Atmos Dolby Digital Plus 7.1 Dolby TrueHD 7.1 (48kHz, 24-bit) |
| Lengua | Inglés Español |
| Subtítulos | Inglés Español Francés |
| Director | Garth Jennings |
| Skuespiller | Scarlett Johansson |
| Skuespiller | Matthew McConaughey |
| Skuespiller | Reese Witherspoon |
| Skuespiller | Tori Kelly |
| Skuespiller | Taron Egerton |
| Skuespiller | Nick Kroll |