Recomienda este artículo a tus amigos:
Green Room
Green Room
Green Room
Jeremy Saulnier writes and directs this horror thriller starring Anton Yelchin, Imogen Poots and Patrick Stewart. After agreeing to perform a gig in a remote Oregonian roadhouse, punk band the Ain't Rights quickly regret their decision when they realise the venue is filled with skinhead thugs, led by club owner Darcy (Stewart). Things take a turn for the worse when a girl is murdered in the crowd, leaving the band and the victim's friend Amber (Poots) to plot a hasty escape from Darcy and his henchmen.
Will they make it out alive?
| Medios de comunicación | Películas 4K UHD Blu-ray (4K UHD Blu-ray) |
| Número de discos | 1 |
| Publicado | 18 de marzo de 2024 |
| Fecha de lanzamiento original | 2015 |
| EAN/UPC | 5028836042112 |
| Etiqueta | SECOND SIGHT FILMS 2NDBR4211 |
| Género | Horror |
| Dimensiones | 132 × 170 × 15 mm · 100 g (Peso (estimado)) |
| Tiempo de juego | 01:35:00 |
| Código de región | Region 0 (Todas las regiones) |
| Formato audio | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Lengua | Inglés |
| Subtítulos | Inglés |
| Aviso | Esta película puede no estar subtitulada en español. |
| Director | Jeremy Saulnier |
| Skuespiller | Anton Yelchin |
| Skuespiller | Imogen Poots |
| Skuespiller | Alia Shawkat |
| Skuespiller | Joe Cole |
| Skuespiller | Callum Turner |
| Skuespiller | Patrick Stewart |