Recomienda este artículo a tus amigos:
Scott Pilgrim vs the World
Scott Pilgrim vs the World
Scott Pilgrim vs the World
Smart and unconventional storytelling techniques highlight director/co-scripter Edgar Wright's adaptation of the graphic novel series tracking the exploits of Canadian slacker/musician Scott Pilgrim (Michael Cera). When he leaves teen girlfriend Knives Chau (Ellen Wong) in order to win the heart of American ex-pat Ramona Flowers (Mary Elizabeth Winstead), Scott learns that to do so he must vanquish all seven of her ex-paramours in battle! Anna Kendrick, Alison Pill co-star. 113 min. Widescreen; Soundtracks: English Dolby Atmos, DTS HD 5.1 Master Audio, DVS Dolby Digital stereo, Spanish DTS 5.1, French DTS 5.1; Subtitles: English (SDH), Spanish, French; audio commentary; deleted scenes; bloopers; "making of" documentary; featurettes; music videos; alternative footage; more. Two-disc set.
SteelBook / 4K Ultra HD + + Digital 4K
| Medios de comunicación | Películas 4K UHD Blu-ray (4K UHD Blu-ray) |
| Número de discos | 2 |
| Publicado | 6 de julio de 2021 |
| Fecha de lanzamiento original | 2010 |
| EAN/UPC | 0191329144305 |
| Etiqueta | Universal Studios MHV1961212573UHD |
| Género | Comic book |
| Dimensiones | 135 × 169 × 13 mm · 100 g (Peso (estimado)) |
| Tiempo de juego | 01:52:00 |
| Código de región | Region 0 (Todas las regiones) |
| Formato audio | DTS 5.1 Dolby Atmos Dolby TrueHD 7.1 (48kHz, 24-bit) |
| Lengua | Inglés Español Francés |
| Subtítulos | Inglés Español Francés |
| Director | Edgar Wright |
| Skuespiller | Michael Cera |
| Skuespiller | Mary Elizabeth Winstead |
| Skuespiller | Kieran Culkin |
| Skuespiller | Mark Webber |
| Skuespiller | Alison Pill |
| Skuespiller | Johnny Simmons |
Mere med samme udgiver
Más de esta serie
Ver todo de Scott Pilgrim vs the World ( Ej. Blu-ray , 4K UHD Blu-ray y DVD )