Recomienda este artículo a tus amigos:
Pro-Ject Debut Carbon EVO pladespiller
Color:
Sort højglans
Sort højglans
Husk RIAA forstærkeren
Pro-Ject · Pro-Ject Phono Box E - White RIAA forstærker (Phono Box)
Añadir a tu lista de deseos de iMusic
Pro-Ject Debut Carbon EVO pladespiller
Pro-Ject
| Color | Sort højglans |
| Medios de comunicación | Audio & HiFi Turntable (Vinyl player) |
| EAN/UPC | 9120097825933 |
| Etiqueta | Pro-Ject |
| Dimensiones | 488 × 235 × 393 mm · 6 kg |
| Product name | Pro-Ject DEBUT CARBON EVO 2M Red Black High Gloss |
| Included | 15V DC / 0,8A strømforsyning, støvlåg, 78 RPM rem, adapter til 7” plader |
| Product sheet | Download datablad (engelsk) |
| Manual | Download manual (engelsk) |
| Includes phono cartridge | Ortofon 2M red |
| Cartridge type | Moving magnet |
| Automatic | Nej |
| Motor | DC |
| Drive type | Belt drive |
| Speed | 33 ⅓ / 45 / 78 RPM – Elektronisk skift |
| Antiskating | Ja |
| Built-in RIAA amp | No |
| Power | 4W |
| Tonearm | Kulfiber 6 g |
| Tonearm length | 8,6” / 21,85 cm |
| Turntable platter | 1,7 kg. Termoplastisk gummi |
| Recommended tracking force | 2 g (fabriksindstillet) |
| Connection | Pickup, Kabel |
| Setup | Download guide til opsætning (engelsk) |
Har du husket en RIAA forstærker?
Mas por Pro-Ject
Mostrar todoVer todo de Pro-Ject ( Ej. Turntable , Phono Box , Vinyl Accessory , Bluetooth Receiver y PC )