Recomienda este artículo a tus amigos:
Pro-Ject Metallica pladespiller Limited edition
Pro-Ject Metallica pladespiller
Pro-Ject
METALLICA LIMITED EDITION TURNTABLE PRESENTATION VIDEO:
| Medios de comunicación | Audio & HiFi Turntable (Vinyl player) |
| EAN/UPC | 9120122292587 |
| Etiqueta | Pro-Ject |
| Dimensiones | 430 × 120 × 430 mm · 4,50 kg |
| Product name | Pro-Ject Metallica Pick-it S2 C |
| Included | 15V DC / 0,8A strømforsyning, 78 RPM rem, adapter til 7” plader, plademåtte |
| Phono cartridge principle | MM |
| Product sheet | Hent datablad (engelsk) |
| Manual | Hent manual (engelsk) |
| Includes phono cartridge | Ja – Pick it S2 C pickup |
| Cartridge type | Moving magnet |
| Automatic | Nej |
| Drive type | Belt drive |
| Speed | 33 ⅓ / 45 (78) RPM – Elektronisk skift |
| Antiskating | Ja |
| Built-in RIAA amp | No |
| Tonearm | S-formet aluminium – 7,5 g |
| Turntable platter | 12" Glas |
| Recommended tracking force | 2-3 gram |
| Connection | Phono out |
| Setup | Hent guide til opsætning (engelsk) |
| Audio output Level (nominal) | Pickup signal |
Mas por Pro-Ject
Mostrar todoVer todo de Pro-Ject ( Ej. Turntable , Phono Box , Vinyl Accessory , Bluetooth Receiver y PC )