Recomienda este artículo a tus amigos:
NOSFERATU Ultimate Collector’s Edition Robert Eggers Ultimate Collector's Steelbook edition
NOSFERATU Ultimate Collector’s Edition
Robert Eggers
This special edition of Robert Egger’s Nosferatu includes a new gloss steelbook exclusive to this edition with a deboss on the title. A rigid soft-touch slipcase with spot gloss effects on the front and back. A 40-page square-bound book featuring images and behind the scenes production notes with an introduction written by Robert Eggers. Double sided poster. 5 Artcards featuring scenes from the film. 5 double-sided character cards featuring character profiles. Succumb to the Darkness all over again with this definitive collector’s edition, individually numbered and limited to 3000 units worldwide.
Robert Egger's Nosferatu is a gothic tale of obsession between a haunted young woman and the terrifying vampire infatuated with her, causing untold horror in its wake. Starring Bill Skarsgård, Nicholas Hoult, Lily-Rose Depp, Aaron Taylor-Johnson, Emma Corrin and Willem Dafoe.
Includes EXTENDED CUT and THEATRICAL VERSION
BONUS FEATURES
DELETED SCENES
NOSFERATU: A MODERN MASTERPIECE
FEATURE COMMENTARY WITH WRITER/DIRECTOR ROBERT EGGERS
| Medios de comunicación | Películas 4K UHD + Blu-ray (4K UHD + Blu-ray) |
| Número de unidades | 2 |
| Publicado | 24 de octubre de 2025 |
| EAN/UPC | 5061088920685 |
| Etiqueta | Universal Pictures |
| Género | Horror |
| Dimensiones | 140 × 175 × 16 mm · 150 g (Peso (estimado)) |
| Código de región | Region 0 (Todas las regiones) |
| Formato audio | Dolby Atmos Dolby TrueHD 7.1 (48kHz, 24-bit) |
| Lengua | Inglés Alemán Español Francés |
| Subtítulos | Danés Inglés Noruego Sueco Alemán Español Finlandés Francés Italian |
Mere med samme udgiver
Ver todo de Robert Eggers ( Ej. Blu-ray , 4K UHD + Blu-ray , DVD , 4K UHD Blu-ray y Hardcover Book )