Recomienda este artículo a tus amigos:
Beverly Hills Cop III John Landis
Beverly Hills Cop III
John Landis
Classic comedy starring Eddie Murphy. Axel (Murphy)'s boss is gunned down in a bungled raid in Detroit, and Axel swears to catch the killers. The trail leads him once again to Beverly Hills, this time to a huge theme park run by the head of a private security firm.
After many capers, it transpires that the theme park is printing counterfeit cash.
| Medios de comunicación | Películas 4K UHD Blu-ray (4K UHD Blu-ray) |
| Número de discos | 1 |
| Publicado | 19 de febrero de 2024 |
| Fecha de lanzamiento original | 1994 |
| EAN/UPC | 5056453206457 |
| Etiqueta | PARAMOUNT 5320645 |
| Dimensiones | 137 × 175 × 18 mm · 100 g (Peso (estimado)) |
| Tiempo de juego | 01:44:00 |
| Código de región | Region 0 (Todas las regiones) |
| Formato audio | Dolby Digital 2.0 Dolby Digital 5.1 DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Lengua | Inglés Alemán Francés Japonés |
| Subtítulos | Inglés Alemán Español Francés Italian Japonés |
| Director | John Landis |
| Skuespiller | Eddie Murphy |
| Skuespiller | Judge Reinhold |
| Skuespiller | Hector Elizondo |
| Skuespiller | Timothy Carhart |
| Skuespiller | John Saxon |
| Skuespiller | Theresa Randle |
Mas por John Landis
Mostrar todoMere med samme udgiver
Ver todo de John Landis ( Ej. MDVD , DVD , Paperback Book , 4K UHD Blu-ray y Blu-ray )