Recomienda este artículo a tus amigos:
Transformers: Rise Of The Beasts Steven Caple Jr.
Transformers: Rise Of The Beasts
Steven Caple Jr.
Steven Caple Jr. directs this seventh instalment of the 'Transformers' franchise which serves as a prequel to 'Transformers' (2007) and a sequel to 'Bumblebee' (2018). When the planet destroyer Unicron (voice of Colman Domingo) attacks the homeworld of the Maximals, seeking to steal their Transwarp Key - a device which enables travel through portals in space and time - the Maximals use the Key to flee to Earth.
In New York in 1994, Noah Diaz (Anthony Ramos) stumbles across the Autobot Mirage (voice of Pete Davidson) while Elena Wallace (Dominique Fishback), a museum worker, discovers half of the Transwarp Key. This triggers the arrival of the Autobots, led by Optimus Prime (Peter Cullen), and Unicron's Terrorcons, led by Scourge (Peter Dinklage). The Autobots want to use the Key to return to Cybertron but Unicron's Terrorcons have other ideas and Noah and Elena must join forces with the Autobots and the Maximals to save the world.
| Medios de comunicación | Películas 4K UHD Blu-ray (4K UHD Blu-ray) |
| Número de discos | 1 |
| Publicado | 9 de octubre de 2023 |
| EAN/UPC | 5056453205719 |
| Etiqueta | PARAMOUNT 5320571 |
| Género | Action |
| Dimensiones | 136 × 173 × 18 mm · 100 g (Peso (estimado)) |
| Tiempo de juego | 02:07:00 |
| Código de región | Region 0 (Todas las regiones) |
| Formato audio | Dolby Digital 5.1 Dolby Atmos Dolby TrueHD 7.1 Dolby TrueHD 7.1 (48kHz, 24-bit) |
| Lengua | Inglés Español Francés |
| Subtítulos | Danés Inglés Noruego Sueco Español Finlandés Francés Holandés |
| Director | Steven Caple Jr. |
| Skuespiller | Anthony Ramos |
| Skuespiller | Dominique Fishback |
| Skuespiller | Luna Lauren Velez |
| Skuespiller | Dean Scott Vazquez |
| Skuespiller | Tobe Nwigwe |
| Skuespiller | Sarah Stiles |
Mas por Steven Caple Jr.
Mostrar todoMere med samme udgiver
Más de esta serie
Ver todo de Steven Caple Jr. ( Ej. Blu-ray , 4K UHD Blu-ray y DVD )