Recomienda este artículo a tus amigos:
Monkey Man Dev Patel
Monkey Man
Dev Patel
Dev Patel directs, co-writes and stars in this thriller following events at an underground fight club. When he was a child, Kid (Patel) witnessed the brutal murder of his mother Neela (Adithi Kalkunte). Now a grown man with a life dedicated to improving his fitness and fighting skills, Kid seeks revenge on the city's wealthy businessmen who took and continue to take everything from him.
The cast also includes Sharlto Copley, Vipin Sharma and Sikander Kher.
Collector's Edition / 4K Ultra HD
| Medios de comunicación | Películas 4K UHD Blu-ray (4K UHD Blu-ray) |
| Número de discos | 1 |
| Publicado | 8 de julio de 2024 |
| EAN/UPC | 5053083268282 |
| Etiqueta | UNIVERSAL PICTURES 1000837592 |
| Dimensiones | 140 × 175 × 13 mm · 100 g (Peso (estimado)) |
| Tiempo de juego | 02:01:00 |
| Código de región | Region 0 (Todas las regiones) |
| Formato audio | Dolby Atmos Dolby Digital Plus 7.1 Dolby TrueHD 7.1 (48kHz, 24-bit) |
| Lengua | Inglés Alemán Francés Italian |
| Subtítulos | Inglés Alemán Francés Italian Holandés |
| Aviso | Esta película puede no estar subtitulada en español. |
| Director | Dev Patel |
| Skuespiller | Dev Patel |
| Skuespiller | Sharlto Copley |
| Skuespiller | Sobhita Dhulipala |
| Skuespiller | Pitobash |
| Skuespiller | Vipin Sharma |
| Skuespiller | Adithi Kalkunte |
Mas por Dev Patel
Mostrar todoVer todo de Dev Patel ( Ej. MDVD , MBD , DVD , Blu-ray y 4K UHD Blu-ray )