Recomienda este artículo a tus amigos:
Ghostbusters: Frozen Empire / Afterlife Gil Kenan
Ghostbusters: Frozen Empire / Afterlife
Gil Kenan
Double bill of supernatural comedy adventure sequels. In 'Ghostbusters: Afterlife' (2021) single mother Callie Spengler (Carrie Coon) and her two children must take refuge in her late father's derelict farmhouse in rural Oklahoma after being evicted. When a few unexplained earthquakes are linked to an old mine nearby, the children learn the truth about their grandfather's history as a Ghostbuster.
Three years later in 'Ghostbusters: Frozen Empire' (2024), the Spengler family have moved to New York to join forces with Winston Zeddemore (Ernie Hudson) and Ray Stantz (Dan Aykroyd) and reestablish the Ghostbusters. When a demonic entity with plans for world domination escapes from its prison and freezes the city, Ghostbusters young and old must work together if there is any hope of protecting New York and saving the world.
2-Movie Collection / 4K Ultra HD +
| Medios de comunicación | Películas 4K UHD Blu-ray (4K UHD Blu-ray) |
| Número de discos | 1 |
| Publicado | 24 de junio de 2024 |
| Fecha de lanzamiento original | 2021 |
| EAN/UPC | 5050630349012 |
| Etiqueta | SONY UHDRDA3490G |
| Género | Adventure |
| Dimensiones | 140 × 175 × 13 mm · 200 g (Peso (estimado)) |
| Tiempo de juego | 04:10:00 |
| Código de región | Region 0 (Todas las regiones) |
| Formato audio | Dolby Digital 5.1 Dolby Atmos Dolby TrueHD 7.1 (48kHz, 24-bit) |
| Lengua | Inglés |
| Subtítulos | Inglés Arabic Bulgarian Checo Greek Hebrew Croata Húngaro Icelandic Polish Portugués Romanian Eslovaco Esloveno Serbian |
| Aviso | Esta película puede no estar subtitulada en español. |
| Skuespiller | Carrie Coon |
| Skuespiller | Paul Rudd |
| Skuespiller | Finn Wolfhard |
| Skuespiller | Mckenna Grace |
| Skuespiller | Logan Kim |
| Skuespiller | Celeste O'Connor |
Mas por Gil Kenan
Mostrar todoMere med samme udgiver
Ver todo de Gil Kenan ( Ej. 4K UHD Blu-ray , Blu-ray , MDVD , MBD y DVD )