Recomienda este artículo a tus amigos:
A Bittersweet Life
A Bittersweet Life
Bittersweet Life
Korean crime thriller directed by Kim Jee-woon. Hotel manager Kim Sun-woo (Lee Byung-hun) also happens to be the right-hand man of underworld crime boss Kang (Kim Yeong-cheol). When Kang begins to suspect that his young girlfriend is being unfaithful, he orders Sun-woo to deal with her, but when Sun-woo finds her in bed with another man, he uncharacteristically grants them mercy.
Stung by Sun-woo's betrayal, Kang orders his henchmen to hunt Sun-woo down and kill him, but Sun-woo is not ready to give up without a fight.
| Medios de comunicación | Películas 4K UHD Blu-ray (4K UHD Blu-ray) |
| Número de discos | 1 |
| Publicado | 22 de julio de 2024 |
| Fecha de lanzamiento original | 2005 |
| EAN/UPC | 5028836042228 |
| Etiqueta | SECOND SIGHT FILMS 2NDBR4222 |
| Dimensiones | 132 × 169 × 15 mm · 100 g (Peso (estimado)) |
| Tiempo de juego | 01:59:00 |
| Código de región | Region 0 (Todas las regiones) |
| Formato audio | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Lengua | Coreano |
| Subtítulos | Inglés |
| Aviso | Esta película puede no estar subtitulada en español. |
| Director | Kim Jee-woon |
| Skuespiller | Lee Byung-hun |
| Skuespiller | Kim Roe-ha |
| Skuespiller | Jung Yu-mi |
| Skuespiller | Hwang Jung-min |
| Skuespiller | Shin Min-A |
| Skuespiller | Oh Dal-su |