Recomienda este artículo a tus amigos:
Awaken
Awaken
Awaken
A unique and timely film experience featuring immersive imagery, beautiful cultures, and an inspiring message, AWAKEN explores humanity's relationship with technology and the natural world. Shot entirely in 4K over a 5-year period in more than 30 countries, the film pioneers state-of-the-art timelapse, time-dilation, underwater, and aerial cinematography techniques to give audiences new eyes with which to see our world.
| Medios de comunicación | Películas 4K UHD Blu-ray (4K UHD Blu-ray) |
| Número de discos | 2 |
| Publicado | 31 de agosto de 2021 |
| Fecha de lanzamiento original | 2018 |
| EAN/UPC | 0814456023793 |
| Etiqueta | VSC GPSK2UHD |
| Género | Documental |
| Dimensiones | 135 × 172 × 11 mm · 100 g (Peso (estimado)) |
| Tiempo de juego | 01:23:00 |
| Código de región | Region 0 (Todas las regiones) |
| Formato audio | DTS-HD Master Audio 7.1 (48kHz, 24-bit) DTS-HD Master Audio 2.0 (48kHz, 16-bit) |
| Lengua | Inglés |
| Subtítulos | Inglés Alemán Arabic Japonés |
| Aviso | Esta película puede no estar subtitulada en español. |
| Director | Tom Löwe |
| Skuespiller | Agnes Anderson |
| Skuespiller | Annatina Albin |
| Skuespiller | Tashi Garey Bassam |
| Skuespiller | Shayni Couch |
| Skuespiller | Sayuri Hirashi |
| Skuespiller | Kati Koch |